DHZ Golianovo víťazne - VI. ročník nočnej súťaže o putovný pohár primátora mesta Vráble

23.06.2012 22:00

1. Golianovo

2. Zlatníky

3. Topoľčianky

4. Horné Hámre

5. Dyčka B

6. Čierne Kľačany

7. Nová Dedina

8. Jatov

9. Sľažany

10. Imeľ

11. Dyčka A

Fotogaléria:    https://dhz-golianovo.webnode.sk/fotogaleria/sutaz-v-dycke/

Dňa 23. júna 2012 sa v Obci Dyčka na miestnom futbalovom štadióne konala nočná  hasičská súťaž ,,O putovný pohár primátora mesta Vráble“. Táto súťaž už má svoje miesto v kalendároch svojich fanúšikov. Veď sa práve skončil už jej ôsmi ročník.  Podujatie otvoril primátor mesta Vráble Ing. Tibor Tóth, hosťami bol krajský riaditeľ HaZZ v Nitre a jeho zástupca, viceprezident DPO SR Peter Kunkela a zaslúžilý člen DPO SR pán Františen Krta. Súťaže sa zúčastnilo 43 družstiev zo západného a stredného Slovenska. Súťažilo sa v disciplíne požiarny útok s vodou v štyroch kategóriách  - muži športová, ženy športová, muži klasická, ženy klasická. Rozdiel medzi klasickou a športovou disciplínou je v priemere hadíc a výkone striekačiek, kde v klasickej kategórii sa beží s hrubými hadicami a striekačky sú bez športovej úpravy menej výkonné. Klasická katégoria sa bežala aj u mužov aj u žien iba na jeden pokus.

Hasiči z Golianova obsadili v tvrdej konkurencii s prehľadom krásne a vytúžené prvé miesto.

Veľmi sa nám rátalo, že nás prišlo na súťaž podporiť a neskutočne fandiť aj veľa kamarátov, rodinných príslušníkov a známych z Golianova. Až sme sa podchvíľou obzerali po organizátoroch, či nás nevykážu všetkých dolu  z ihriska. Atmosféra bola strhujúca a všetci sme makali na plné obrátky. Podarilo sa to v čo sme síce nedúfali ale každý z nás makal ako sa na najlepších patrí. Veď každý z nás chce aby sme našu krásnu novú zbrojnicu začali konečne zdobiť víťaznými pohármi a  poriadnymi úspechmi.

Poradie na prvých troch miestach v kategórii klasická muži:

1. Golianovo (21,12s) (Golianovo poskladalo pred mesiacom úplne nové družstvo)

2. Zlatníky (22,46)

3. Topoľčianky (22,84s)

Poradie na prvých troch miestach v kategórii klasická ženy:

1. Topoľčianky (28,06s)

2. Dyčka (36,80)

3. Sľažany (nedokončili)

Poradie na prvých troch miestach v kategórii športová muži:

1. Sládkovičovo (14,63s)

2. Poľný Kesov (14,75s)

3. Topoľčianky (14,84s)

Poradie na prvých troch miestach v kategórii klasická ženy:

1. Turčianske Teplice (16,63s)

2. Dežerice (17,66s)

3. Topoľčianky (17,69s)

Chceme sa poďakovať organizátorom za vytvorenie dobrých podmienok pre súťažiacich a tiež pre všetkých, ktorý sa prišli zabaviť a povzbudzovať tých svojich. Pevne verím, že sa stretneme aj o rok na IX. Ročníku tejto nočnej súťaže podáme minimálne o sekundu lepší výkon. Aj keď náš cieľ je dostať sa pod 20 sek. J Uvidíme.

My budeme určite naďalej poctivo trénovať a vy? Vy by ste nás mohli prísť niekedy povzbudzovať na súťaž. Dohoda?